X

Feini!
Reklāma

 
LITERATŪRA
Neizdotās grāmatas
Humors un satīra
Dzeja
Īsrindes
Pasakas
Proza
Stāsti
Raksti
Neklasificēta jaunrade Valters Bergs
MĀKSLA
IZKLAIDE
INTERESANTI
Autori
Arhīvs
Feini! čats (online - )
Aktualitāšu arhīvs
Feini! iesaka apmeklēt
 
 
 
     

LITERATŪRA

skatīt visu
Autori | Linda | Dzeja

Komentāri - diktāts

kopā komentāri: 29
Lapas: 2
Lapas: 1 2
vikule viesis , dzeja
23.02.2015, 19:58
nu baigi nesaskaniigs
2es viesis , ja
01.06.2010, 22:48
baigi labs
oho viesis ,
16.03.2010, 19:13
sūds
hahahaha viesis , precīzi par O.M.
31.05.2007, 11:03
Tu esi tik nervozs un tik prognozējams...
O.M. viesis ,
30.05.2007, 16:30
)))))))))))))

Vēlreizīt = priekš tiem, kuri tankā (special):

-------------

P.S. "Laipnības", kuras varētu tikt adresētas man ("pateicībā" par šādu viedokli = līdzīgi, kā tas ir ticis darīts iepriekš, jau n-kārt), varētu tikt aiztaupītas: nav absolūti nekādas motivācijas reaģēt uz neveselīgas ambiciozitātes apgrūtinātu ļaužu neirozēm un taml. izpausmēm, vai ļaut risināt (amortizēt) viņu problēmas uz savas privātādas.

-----------------

Ir sacīts: "...un nav nekā jauna šajā pasaulē..." )
zobgale viesis ,
30.05.2007, 15:17
Tu esi tik nervozs un tik prognozējams...
... Starp citu, par tavu tekstiņu ar manu utu meklēšanu biju gatava derības pat noslēgt, tikai neviens negribēja strīdēties par šo tavas reakcijas prognozi ar mani - tā man šampis šoreiz aizgāja gar lūpu...
Piedod, lai gan tavs nervozums ir labi un plaši katram sētas krancim, pie tam jau gana sen publiski zināms , pakaitina tevi sen jau katrs, kam nav slinkums , tomēr arī es nespēju atturēties kārtējo reizi paprovocēt tavus nervu kamoliņa kompleksiņus ar manu "lielummāniju"!

p.s. Es varu parādīt savus piecus gadus senos tekstus ar "nepareizas" valodas lietošanas sākumu - jautājums tāpēc ir tikai par tevi: vai tu pats vari pierādīt šo tavu lielību, ka die`zi` vai šo neriktīgumu rakstītajā valodā esmu ievazājusi sabiedrībā es... Tad tev jāpierāda, ka šādi kādu citu, ne mani, esi redzējis šādi, ķecerīgi, rakstām jau pirms 2002.gada ziemas - februāra, u.t.t.
Vai tu šo vari pierādīt? Tad pierādi man to un es atzīšu , ka neesmu gan pirmā valodas "maitātāja" bijusi, kas ļooooti mīl draiskoties=nekādiem cilvēku likumiem, pat ne valodas, neklausa! ;P
O.M. viesis , zobgale, 30-05-2007, 12:42
30.05.2007, 14:16
"...galu galā - šito valodas "purgāšanu" ar matemātikas izteiksmju rīkiem un ne tikai ar tiem vien ievazāju pirms gadiem pieciem mūsu tautiņā tieši es!"

&

"Citādi var iznākt kā TP un nu arī Zatleram - gribēja manu bezkaunīgo vaļsirdību kopēt, abet nu brīnās - kāpēc šo sit tomēr krustā, kamēr man piedod gadiem visi un visu..."

&

"Es vēl atceros, kāpēc man savulaik pašai tās pēdiņas bija tāpat kā tev - bezmaz katrā teikumā vismaz vienu vārdu sapēdoju, ja ne trīs, četrus. Lai jau tai laikā vairāk kā 30 gadus pratu rakstīt, rīkojumus, vēstules, u.tml. lietišķos tekstus biju kaudzēm satapinājusi..."

u.t.t., u.t.j.pr.

-------------

"Pierakstīt" sev / kā savus "nopelnus" praktiski jebko, kas vien ir ticis kāda cita darīts, izmantots, teikts u.t.t. (ja vien tas ir iepaticies & atzīts par sev "pierakstīšanas" vērtu) - tas neizskatās īpaši nopietni (formulēsim to tā). Drīzāk jau - pēc lielummānijas, vai arī - pēc zināmu kompleksu (mazvērtības, t.sk.) izpausmes. Varētu padomāt, ka - PIRMS tam nekad nekā tamlīdzīga nav bijis. Un, dabiski, arī nebūtu bijis sekojoši, ja citi nebūtu pamanījušies nošpikot "pirmatklājēja ģeniālos pirmatklājumus". Interesanti to pavērot (regulāri), jāatzīst...

P.S. "Laipnības", kuras varētu tikt adresētas man ("pateicībā" par šādu viedokli = līdzīgi, kā tas ir ticis darīts iepriekš, jau n-kārt), varētu tikt aiztaupītas: nav absolūti nekādas motivācijas reaģēt uz neveselīgas ambiciozitātes apgrūtinātu ļaužu neirozēm un taml. izpausmēm, vai ļaut risināt (amortizēt) viņu problēmas uz savas privātādas.
zobgale viesis ,
30.05.2007, 12:42
galva uz pleciem ir = gribētos domāt, ka izdzīvosim

Hm, tā vispār nav vienādība, bet gan secības ķēde, resp., loģiski būtu bijis šitā:

galva uz pleciem ir => gribētos domāt, ka izdzīvosim

Klausi celmlauzi!
... galu galā - šito valodas "purgāšanu" ar matemātikas izteiksmju rīkiem un ne tikai ar tiem vien ievazāju pirms gadiem pieciem mūsu tautiņā tieši es!
Un man sasodīti patīk, ka sen jau redzu - ka pat literāti, kas ķecerīgāki, dumpīgāki pēc dabas, nespēj atturēties, šādi un visvisādi, pilnīgi nepareizi "nepapurgājot" sterilo valodas pareizumu.
Bet - kā jebkurā lietā, tā arī ķecerībām loģiskām gan ir jābūt. Precīzi loģiskām! Citādi var iznākt kā TP un nu arī Zatleram - gribēja manu bezkaunīgo vaļsirdību kopēt, abet nu brīnās - kāpēc šo sit tomēr krustā, kamēr man piedod gadiem visi un visu...
... Viņi nezina pamatlikumu - vienīgo bausli neievēro paši, tāpēc arī viņiem neizdodas manus paņēmienus izspēlēt un tādu pat efektu panākt... Gan iemācīsies.
... ja gribēs!
O.M. viesis , Lorai
29.05.2007, 20:39


Būs jau labi (tā, kā ir), gan jau: galva uz pleciem ir = gribētos domāt, ka izdzīvosim.
zobgale viesis , rupeklis
29.05.2007, 19:38
... precīzi nofiksēja, ka pielīst mēģinu - ai un vai, ko nu lai iesāku, kur aiz kauna lai lieku sevi?!? >

Viss ir tieši tik daudz, cik laps šobrīd man gara stāvoklis!
Rupeklis viesis , zobale
29.05.2007, 18:31
14 smaidigi tavi purni viena tekstaa,vai nav par maz?.......
zobgale viesis ,
29.05.2007, 15:32
o.m. Tu te tik vareni aris, ka pat manī maza, tomēr patiesa cieņas dzirksts pret tevi radās.
Uzklausi, arī tu neesi pilnība... Vismaz vēl neesi.
Jo arī man savulaik precīzi to pašu, ko teikšu tagad tev, mācīja citi - kāds anonīms cilvēks tāpat vien man palīdzēja un pateica, padomāju un izmainīju - jo sapratu, ka taisnība vien ir.
Tava pēdiņu pārsālīta lietošana + vārdu kropļošana - skaldīšana, sas(ie)kavošana padara tavus stabiņu tekstus par nelasāmiem. Kur vēl lai tie būtu baudāmi...
Piedod, neļaunojies, bet vienkārši padomā pats. Man skavošanas nebija, toties man bija tieši tāds pats kā tev pēdiņu pārlieku biežais lietojums.
Un - iekavas arī tu spraud visur kur... it kā iekava tavā prātā kādu domu nestu - nu un tad tu tās domu nesējas, iekavas, mums pa labi un kreisi, priekšā un pakaļā, virsū un apakšā arī saspraud, kamēr lasītājam ne tikai smadzenes, bet pat acis izmežģās no taviem mežīņu darinājumiem... ;P
Es vēl atceros, kāpēc man savulaik pašai tās pēdiņas bija tāpat kā tev - bezmaz katrā teikumā vismaz vienu vārdu sapēdoju, ja ne trīs, četrus. Lai jau tai laikā vairāk kā 30 gadus pratu rakstīt, rīkojumus, vēstules, u.tml. lietišķos tekstus biju kaudzēm satapinājusi jau, tomēr es, kad tās pēdiņas man panesās kā parazīti, faktiski tikko tad biju sākusi rakstīt - brīvi, jebko, kas uz sirds. Un es nemitīgi brīnījos, es jutos nedroša! Kā pirmoreiz ar pīpi uz jumta - kā pirmoreiz un vēl uz pirmā rudens ledus tikusi, tāpēc neuzticējos un it kā taustīju ledus, tb, valodas biezumu jeb izturību.
Aizrādīja man kāds un paldies tam cilvēkam, jo es sapratu un nocirtu kā ar nazi - pēdiņas palika kā tikai viena no garšvielu milzu klāsta, nelietoju, ja šaubos - vai vajag, lietoju tikai tad, ja nešaubos - ja izsveru, ka patiesi vajag.

Arī mani savulaik mans 4/5 latviešu mēlē pilnīgi apmierināja. Un arī tagad apmierina - savas kļūdas pamanu, kad pārlasu pati. Bet - sliņķis, jo zinu, ka vienas lapas tekstā ielaidīšu tik maz to neuzmanības, paviršības kļūdu, ka labi ja vienu no tām lasošais vispār pamanīs, tāpēc nekad tekstus nepārlasu, pirms kaut kur pūšu. Nja, nepārlasu arī tādēļ, ka , tu jau arī saki, ka apkārt esošais valodas "prasmes" līmenis ir vienkārši baismīgs... Tāpēc pat uz oficiestādēm pūšot prom ļoooooti reti pārlasu - ja un kam gribu parādīt sevi nevainojamu, arī valodas ziņā, tad tik pacenšos... Bet tas tak tikai normāli - uz kūti jau arī es vismaz neietu vakartērpā... Nafig!
O.M. viesis , klonam 29-05-2007, 14:29
29.05.2007, 15:16
))

Patrenējies, mazuli, patrenējies: "past/copy" funkcija ir ellīgi sarežģīta padarīšana (priekš tik patoloģiskiem truliķiem, par kādu tu sevi publiski izstādi).

P.S. Savulaik no šī w-resursa administrācijas puses tika definēts, ka "Feinos" klonēšana (niku zagšana) un taml. cūcības netiekot pieļautas. Savulaik patiešām tā tas arī bija = varēja administrācijas teiktajam noticēt. Bet nu, acīm redzot - "viss plūst, viss mainās", kā saka...
O.M. viesis , dainim
29.05.2007, 14:29
Ja salīdzinājums ir veidots kā palīgteikums, tas tiek atdalīts (šajā gadījumā - ar komatu) no salikta palašināta teikuma pamatdaļas / galvenās daļas. Eelementārs gramatikas nosacījums, kuru apgūst pamatskolas apmācības procesā (t.i. - ja mācās).

"Jums arī ir 2 kļūdas!"

Paldies, mēs ( )) ) tās (ieskaitot diskutablo komatu) pamanīju tad, kad uzmanīgāk pārlasīju neuzmanīgi uzrakstīto. Neuzmanības kļūdas nedaudz atšķiras no nezināšanas (gramatikas = ortogrāfijas / interpunkcijas) kļūdām (manuprāt).

Cita starpā - nebūt nepretendēju uz "teicamnieka" statusu: atzīme "4" ("piecu ballu" vērtēšanas sistēmā = 1-3 kļūdas = "4")mani pilnībā apmierina.

P.S. Vārds "nerakstās" (līdzīgi, kā - veikals "neatveras", ēka "nebūvējas" un taml. kļūdaini paudumi) - vārds tiek rakstīts (veikals tiek atvērts, ēka tiek būvēta u.t.t.).
O.M. viesis , klonam 29-05-2007, 12:58
29.05.2007, 13:51
tu, kā klons / vājš imitators, esi elementāri atpazīstams: lai gan nebūt nevērtēju savas valodas lietošanas prasmes kā izcilas - tik analfabētiski tomēr nekad neizsakos.

Manuprāt - vienkāršāk (un arī prātīgāk, pašcienīgāk) ir būt pašam, nevis kāda (tavuprāt - atdarināšanas cienīga) "ēnai" = klonam. Bet nu - tā ir tava izvēle un problēma, ne manējā.
O.M. viesis , dainim
29.05.2007, 13:45
Nu jā - tieši tā. Konkrētajā diskutablajā gadījumā = "Kā (tas tiek darīts / notiek) latviešu valodas diktātā, ..." Pie kam - komata vietā varētu būt arī domu zīme: kā patstāvīgu salikta paplašināta teikuma daļu atdalošs elements / interpunkcijas simbols.

P.S. Neesmu profesionāls filologs, tāpēc (visticamāk) - šī diskusija pamazām pārstāj būt interesanta (man, vismaz), atvaino.
O.M. viesis , dainis
29.05.2007, 12:58
Vienalga man taisnība.Vai šis (arī) tomēr nebūs tas pats gadījums, par ko minēju?
dainis viesis ,
29.05.2007, 10:13
Šeit ir slēptais izteicējs - vīrs (ir) kā ozols.
Teikums var būt arī bez teikuma priekšmeta - piem., "Eju pa ielu".
O.M. viesis , dainim
29.05.2007, 02:26
Ja mani atmiņa nešmauc - visās salikta sakārtota teikuma daļās ir jābūt gan teikuma priekšmetam, gan arī IZTEICĒJAM. Neviena no Tevis priekšā liktā sakāmvārda daļām (ar komatu atdalītajām), neatbilst salikta sakārtota teikuma parametriem. Ko nu?...))
dainis viesis ,
28.05.2007, 21:59
Gramatika ir ļoti sarežģīta zinātne, tāpat kā aritmētika. Vīrs kā ozols, pauti kā zīles - pa vidu komats ir tāpēc, ka šis ir salikts sakārtots teikums un abās teikuma daļās ir katrā savs teikuma priekšmets. Ja mēs ar komatu atdalītu salīdzinājumus, būtu jāraksta: vīrs, kā ozols. Bet tagad es arī pats vairs lāgā nesaprotu, kā tur ir, man vajadzētu konsultēties ar skolotāju.
Dzejas novērtējums. Kopvērtējums - 3.89
Balso arī Tu!
Skanīgums, lasāmība - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (pašlaik vidējais - 3.33)
Izteiksmes līdzekļi - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (pašlaik vidējais - 3.67)
Doma, saturs - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (pašlaik vidējais - 4.67)
- balsot ar vērtējumu zem 4 vai ar 10 var tikai, ierakstot "viedoklī" pamatojumu.
Tavs viedoklis:
Niks:*
Tēma:
Komentārs *
Lūdzu ievadiet kodu *
Noteikumi komentējot
kopā komentāri: 29
Lapas: 2
Lapas: 1 2
 
 

DISKUSIJAS

skatīt visu
Jaunrades čats
Ljurbenjaaks (viesis) (12.05.2020, 20:38)Toč, var pārņirgties! :)))Ješka (viesis) (06.05.2020, 09:29)Diskusija par nopietnu tēmu, bet šodien prāts nenesās to padziļināt ar savām gudrībām. Pārsmējos. :))) :))) :)))āksts (viesis) (05.05.2020, 15:54)Pats Tu burlaks.8) Autors ir spāņu rakstnieks Roberto Bolanjo, daudzu starptautisko prēmiju saņēmējs par šo romānu., neuzskaitīšu visas.
Te gan jāpiebilst,ka rakstnieks visu apraksta un nosaukumus...
 
 

IZKLAIDE

skatīt visu
SmS pantiņi
Mums katram ir senloloti sapņi, bet kad esmu ar tevi kopā, es jūtos it kā tos visus būtu piepildījis ...
Interesantas bildes


Izstieptais
 
 
Fotomāksla

Vectēvs, kas trakāks par datoru.
 
 

INTERESANTI

skatīt visu
Dienasgrāmatas
3D dimensija.
Aspekts aspekta galā,
Kā eža adatas saslejas kamolā.
Nu tikai prāts ķersies klāt risināt.
Dažādas kombinācijas veidot.
Šausmu stāstus un problēmas radot.
Sastrēgums dvēselē,bailes...
 
 
Vieta reklāmai:
 
 
Šodien: 138 Kopā:5187644

 
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Par Feini! | Atsauksmes | Redakcija | Iesūtīšanas un lietošanas noteikumi | Pateicības | Reklāma | Palīdzi portālam! | FAQ | Ziņot par kļūdu
Portāls daudzpusīgam, ideālam cilvēkam. No nopietnības līdz humoram.
Feini! neatbild par iesūtīto darbu un informācijas autentiskumu un avotiem. Aizliegts izmantot informāciju komerciālos nolūkos © 2001-2007 Feini!. All rights reserved.
webdesign by odot | code by valcha
load time 0.1 sec